Monitoring Pojazdów GPS Vodafone Connex
44 krajów Europy i Rosja 24 godziny na dobę

italy

Monitoring GPS Vodafone Connex
Lokalizuj www lub mobilnie

italy

Lokalizacja pojazdu GPS
system Meta Trak

italy

Lokalizuj samochód
łatwo i szybko Meta Trak

italy

Powiadomienie o wypadku
bezpieczeństwo Twoje i rodziny

italy

Autoalarmy od Vodafone Automotive
Zapobiegaj kradzieży

italy

Zarządzaj duża flotą pojazdów
Korzystaj z najnowszych rozwiązań

italy

Zarządzaj flotą pojazdów
Oszczędzaj czas i pieniądze

italy

Manewruj bezpiecznie
dzięki czujnikom Vodafone Automotive

italy

Czy lokalizowanie nas samych może przynieść nam korzyści?

« Wróć

Odkąd zajmuję się tematem lokalizacji, a jest to już blisko dwadzieścia lat... dostrzegam zmiany zachodzące w tej dziedzinie. Zaczynając od bardzo prostych systemów a dochodząc do zawansowanych rozwiązań z jakimi mamy doczynienia w obecnych czasach.

Kiedyś nie śniło nam się, że smartphone może mieć tak wiele możliwości a systemy lokalizacji pojazdów umożliwiające ich odzyskiwanie po kradzieży, miały wymiary niemalże stacjonarnych komputerów.

Zmiana technologi przyniosła nowe możliwości i śmiem twierdzić, że obecnie korzyści przewyższają ewentualne niebezpieczeństwa wynikające z lokalizowania. Nasza lokalizacja może przyjść nam samym, społeczeństwu z pomocą w wielu sytuacjach.

Dla przykładu dane zbierane przez nasze smartphony mogą być wykorzystywane w słusznych celach i tak dla przykładu w Bostonie mieszkańcy mogą pobrać specjalną  aplikację wykorzystującą czujnik przeciążeniowy znajdujący się w urządzeniu, rejestrując podczas poruszania się pojazdem moment wpadania w dziurę w jezdni. Tym samym władze miasta otrzymują na bieżąco informacje pozwalające im na usuwanie tych uszkodzeń. Jasne jest więc, że mieszkańcy na tym korzystają, ich pojazdy rzadziej ulegają uszkodzeniom a sama jazda jest bardziej komfortowa.

Drugi z przykładów również pochodzi z jednego z wielkich amerykańskich miast gdzie dane o przestępczości nałożone na mapę miasta pozwoliły na potwierdzenie, że większość osób aresztowanych, odsiadujących kary więzienia pochodziły z dzielnic uznanych za niebezpieczne. Pozwoliło to na wprowadzenie programów w tych właśnie miejscach ograniczając przestępczość.

Coraz częściej dostępnych jest szereg aplikacji na urządzenia mobilne przychodzących nam z pomocą gdy tego potrzebujemy. Standardem jest już korzystanie z lokalizacji dla potrzeb nawigowania, mapy są coraz dokładniejsze, zawierają dane o ograniczeniach prędkości, fotoradarach i nie tylko.

Jednymi z tych aplikacji są aplikacje Porsche Car Connect i myCobra, pozwalające Klientowi posiadającemu w swoim pojeździe system lokalizacji GPS być informowanym o potencjalnie niebezpiecznych sytuacjach jak wzbudzenie autoalarmu w samochodzie, zdalne włączenie ogrzewania auta podczas zimowej aury, zdalne otwarcie samochodu czy złożenie lusterek. Porsche Car Connect pozwala również wykryć wypadek i wysyła natychmiast taką informację do pracującej 24h na dobę Stacji Monitorowania, której zadaniem jest natychmiastowe powiadomienie o zdarzeniu służb ratunkowych i wysłanie ich w miejsce lokalizacji pojazdu. Wszyscy wiemy, że od czasu w jakim na miejsce dotrze pomoc nierzadko zależy ludzkie życie i zdrowie.

Podsumowując nie musimy się bać zbytnio lokalizowania. Postarajmy się tylko rozważnie wybierać wiarygodne i sprawdzone rozwiązania.

KOMENTARZE