Monitoring Pojazdów GPS Vodafone Connex
44 krajów Europy i Rosja 24 godziny na dobę

italy

Monitoring GPS Vodafone Connex
Lokalizuj www lub mobilnie

italy

Lokalizacja pojazdu GPS
system Meta Trak

italy

Lokalizuj samochód
łatwo i szybko Meta Trak

italy

Powiadomienie o wypadku
bezpieczeństwo Twoje i rodziny

italy

Autoalarmy od Vodafone Automotive
Zapobiegaj kradzieży

italy

Zarządzaj duża flotą pojazdów
Korzystaj z najnowszych rozwiązań

italy

Zarządzaj flotą pojazdów
Oszczędzaj czas i pieniądze

italy

Manewruj bezpiecznie
dzięki czujnikom Vodafone Automotive

italy

Czy polisa ubezpieczeniowa z systemem GPS może być interesująca?

« Wróć

Czy polisa ubezpieczeniowa z obligatoryjnym montażem systemu lokalizacji może być interesująca?

Na rynkach Europy Zachodniej, w krajach takich jak Włochy, Wielka Brytania, Francja, czy Holandia systemy lokalizacji w ubezpieczeniach znane są już od lat. Usługi, polisy jakich dostarczają ewoluowały już od czasu kiedy zaczynano pierwsze projekty.

Można by powiedzieć, że telematyczne polisy ubezpieczeniowe w tych krajach są już codziennością a społeczeństwo przekonało się o korzyściach płynących z ich wykorzystania.

Nie tylko społeczeństwo osiąga korzyści dzięki zastosowaniu lokalizacji w ubezpieczeniach. Korzystają również sami ubezpieczyciele, którzy łatwiej zarządzają portfelem swoich Klientów, uzyskują bogaty zbiór danych pomagających określić ryzyko czy szybciej likwidować szkody.


Umożlwia to uzyskanie znacznych oszczędności w prowadzonej działalności ubezpieczeniowej, ograniczenie liczby prób wyłudzeń odszkodowań.

Ubezpieczony też na tym korzysta, bowiem ubezpieczyciel jest w stanie szybciej i sprawniej weryfikować szkody, mogąc znacznie szybciej doprowadzić do wypłaty odszkodowania

Ubezpieczony, jeżeli nabędzie polisę telematyczną oprócz zniżki w ubezpieczeniu, zyskuje możliwość przyjścia mu z pomocą w sytuacji wypadku komunikacyjnego, jako że system rejestruje i zapisuje historię tego jak doszło do wypadku (de facto pozwala więc na świadczenie usługi "ecall", polegającej na natychmiastowym informowaniu o wypadku służb ratunkowych, która będzie musiała być dostępna w każdym nowo homologowanym pojeździe od 2018 roku).

Ubezpieczony dzięki innowacyjnej polisie ubezpieczeniowej, mogąc obserwować dzieki platformie internetowej lub aplikacji mobilnej, swój sposób jazdy - może poprawiać swoje złe nawyki, stając się tym samym lepszym i bardziej odpowiedzialnym kierowcą.

Tak więc korzyści z posiadania telematycznej polisy ubezpieczeniowej mogą osiągać wszystkie strony i każda ze stron osiąga dzięki zastosowaniu tego rodzaju polisy oszczędności.

KOMENTARZE